Česká literatura

Výpis obsahuje 9 položek, Pokračujte dál
Česká klasika Česká současná

Řadit položky podle Ceny | názvu
|< << 1 >> >|

Postel hospoda kostel

Postel hospoda kostel Není kněz jako kněz – Zbigniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? ato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ, proto ji čtěte pouze na vlastní nebezpečí.
Běžná cena 298,00 Kč Sleva 5 % Naše cena: 283,00 Kč
Na prodejně

ks

Riskantní rozhovor

Riskantní rozhovor Stárnoucí, přesto stále krásná herečka se snaží ustát soužití s jízlivou matkou, dvornost vlezlého spolužáka, pronásledování bulvární novinářkou, která její úspěch a kariéru zpochybňuje pozicí otce, významného komunisty. A ke všemu se musí vyrovnat s rolí, do které ji život obsadil v rozporu s jejími schopnostmi i vůlí. Rozvedená matka malé dcery bojuje proti osudu, nemoci, mužům, šéfové a celému světu. Nemůže jinak. Život je přece série zklamání a proher.
Běžná cena 245,00 Kč Sleva 5 % Naše cena: 233,00 Kč
Na prodejně

ks

Dravec Mattoni aneb Živá voda

Dravec Mattoni aneb Živá voda Dnes již legendární kniha popisující fascinující životní pouť Heinricha Mattoniho. Člověka, který se vypracoval z ničeho až na majitele minerálních pramenů a lázní Kyselka, císařského dvorního dodavatele a osobního přítele císařovny Sissi. Člověka vysoce úspěšného v podnikání a v téže chvíli neúspěšného v osobním životě. Člověka celý život bojujícího o své místo v řadě kočárů na cestě do kostela. Nakonec vyhraje a pojede první. Ale... to se sami dočtete. Kniha se stala literární předlohou pro seriál České televize Já, Mattoni.
Běžná cena 259,00 Kč Sleva 5 % Naše cena: 246,00 Kč
Na prodejně

ks

Když muži odcházejí

Když muži odcházejí Překladatelka Ina vyrostla na Moravě pouze se svojí matkou. Jako překladatelka a tlumočnice nastoupila do soukromé firmy v Praze.  Svého otce, významného archeologa, poznala půl roku před jeho smrtí, manžela, primáře chirurgického oddělení, jí krátce po svatbě vzala zákeřná nemoc. V životě jsou jím oporou její kolegové , manželé Milan a Anděla a hlavně její šéf, ve kterém našla náhradního tátu a dědu pro svého syna.
Běžná cena 199,00 Kč Sleva 5 % Naše cena: 189,00 Kč
Na prodejně

ks

Návraty

Návraty Kniha Návraty volně navazuje na první díl „Když muži odcházejí“. Hlavní hrdinka, překladatelka a mladá vdova, Ina Nováčková, vychovává s matkou a nevlastním otcem syna Karla, který se narodil po smrti manžela. Přibližuje další osudy svých přátel a kolegů Milana, Anděly i nové přítelkyně Veroniky. Někteří z hrdinů knihy se vracejí. Někdo domů, někdo k rodině, jiný aby utekl před láskou. Ina se sblíží s přítelem zesnulého manžela, ale záhy pozná nereálnost tohoto vztahu. Snad ten pravý teprve přijde.
Běžná cena 199,00 Kč Sleva 5 % Naše cena: 189,00 Kč
Na prodejně

ks

Nečekaný odkaz

Nečekaný odkaz Dvaatřicetiletou Natálii (Naty)Veselou provází smůla v zaměstnáních i v lásce.  Jeden majitel zbankrotuje, v další firmě vyjde najevo hospodářská kriminalita, která bere život její nejlepší kamarádce. Naty až nyní zjišťuje, čí krev jí koluje v žilách. K novému genetickému odkazu přibude ještě další odkaz - domek na kraji lesa, kam se nastěhuje, aby žila v souladu s přírodou, pryč od špíny světa.  Učaruje jí myslivost a nachází nové přátele. 
Běžná cena 199,00 Kč Sleva 5 % Naše cena: 189,00 Kč
Na prodejně

ks

Po stopách štěstí- Výbor povídek

Po stopách štěstí- Výbor povídek Výbor z povídek přibližuje životy našich předků, ve kterých bylo často nutné skloubit lásku s každodenním bojem o holé živobytí. Začtěte se do příběhů z časů, kdy slušná děvčata neznala významných pohledů a sladkých slov chasníků a myslívala si: „Na vdavky dost času, a zkejsnu-li, však on mi tatínek přivede ženicha jednou sám.“
Běžná cena 235,00 Kč Sleva 5 % Naše cena: 223,00 Kč
Na prodejně

ks

P.S.

P.S. Deníkové zápisky populární herečky Ani Geislerové zachycují všední život i záblesky střeženého soukromí. V pěti podivuhodných letech, jejichž datace není úplně jistá, se mísí humor s melancholií, zamilování s rozchody a naprostá upřímnost s potřebou nic nevyzradit. Autorka se svým vtipným, osobitým stylem často dotýká základních věcí, jako je rodina, láska nebo dětství, a zve čtenáře, aby se na cestu vydal s ní. Kniha vychází v překrásné grafické úpravě její sestry Lely Geislerové, která asociuje skutečný deník včetně praktické gumičky, nepopsaných listů a barevné ořízky.
Běžná cena 299,00 Kč Sleva 5 % Naše cena: 284,00 Kč
Na prodejně

ks

Andělské vteřiny

Andělské vteřiny Český prozaik a básník Eduard Martin zvolil pro svou novou knihu formu krátkých příběhů, jejichž zřetelnou ambicí je potěšit svého čtenáře. Příběhy zachycují situace, do kterých se může dostat každý, objevují přitom hlubší smysl dění a povzbuzují nás k víře a radosti.
Běžná cena 99,00 Kč Sleva 5 % Naše cena: 94,00 Kč
Na prodejně

ks

Řadit položky podle Ceny | názvu
|< << 1 >> >|

CMS systém Správce webu - Reklamní agentura YASHICA

Knihkupectví Jakuba DemlaWEB:
E-mail:
Tel.: